پاتوق آموز /
1.بدن ما در یک روز 10 میلیارد پوسته تولید می‌کند. این واقعیت نشان می‌دهد که بد نیست روکش بالشت و ملحفه‌تان را به‌طور منظم بشویید  چون این مقدار پوسته  در سال می‌شود چیزی درحدود 2 کیلوگرم پوست.
2. هر ساعت از روز بدن ما باید یک میلیارد سلول را جایگزین کند. قدرت بدن برای تولید اینهمه سلول جدید واقعاً جای شگفتی دارد.
3. همه ما می‌دانیم که اسید معده بسیار قوی است. این اسید آنقدر قوی است که حتی زینک را هم حل می‌کند. این یعنی یک قدرت اسیدی بسیار بالا. اما دلیل اینکه ما با اسید معده خودمان آسیب نمی‌بینیم این است که سلول‌هایی برای محافظت از ما در برابر خودمان لایه پوششی ایجاد کرده‌اند.


ادامه مطلب

طبقه بندی: پاتوق آموز،

تاریخ : دوشنبه 31 شهریور 1393 | 02:02 ب.ظ | نویسنده : مدیریت اصلی | نظرات
به گزارش پاتوق آموز به نقل از وبسایت علم فردا :


نحوه استفاده از لپ تاپ مخصوصا برای افرادی که به لپ تاپ به چشم یک تراکتور همه فن حریف نگاه می کنن به یه دغدغه تبدیل شده و روزانه سوالات زیادی از ما میپرسن که آقا ما شارژر لپ تاپ رو همیشه به لپ تاپ بزنیم چی میشه ؟ باتری رو دربیاریم یا نه ؟ چند وقت به چند وقت شارژ کنیم و چند ساعت بمونه تا شارژ بشه و خلاصه هزار و دو تا سوال دیگه . در این پست می خوام تا جایی که سوادم اجازه میده راهنمایی تون کنم پس تا انتهای پست همراه من باشید .

باتری یا شارژر ؟ سوال بسیاری از کاربران لپ تاپ

باتری یا شارژر ؟ سوال بسیاری از کاربران لپ تاپ

 ادامه مطلب

طبقه بندی: پاتوق آموز،

تاریخ : جمعه 28 شهریور 1393 | 02:27 ب.ظ | نویسنده : مدیریت اصلی | نظرات
جماعتی برای سؤال کردن یک مسئله پیش امیر المؤمنین (ع) آمدند. پیش از اینکه علی (ع) را ملاقات نمایند، با امام حسین (ع) دیدار نموده و پرسیدند: «علی (ع) کجا هستند.»؟
امام حسن (ع) فرمودند: «حاجت شما چیست؟»
عرض کردند: «می خواهم مسئله ای را حل کنیم.»
حضرت فرمودند: «آن مسئله چیست؟»
گفتند: «مردی با زن خویش جماع نمود. چون کارش تمام شد، برخواست و رفت. بعد، آن زن برخواست و با کنیزی که هنوز باکره بود مساحقه نمود و آن نطفه را که از مرد گرفته بود را به او ریخت. آن کنیز نیز حامله گشت. اکنون حکم چیست؟
امام حسن (ع) فرمودند: «حل مسائل مشگله، مخصوص علی (ع) است. من نیز میگویم، اگر درست گفتم که از فضل خدا و توجه امیرالمؤمنین(ع) است و اگر خطا کردم، من کرده ام و امید است که انشاء الله خطا نکنم.»
سپس فرمود: «نخست باید بهای مهر کنیز باکره را از آن زن گرفت. چرا که هنگام زاییدن، بکارت او از بین می رود. بعد از آن، باید زن را که شوهر دارد حد زنای محصنه زد. آنگاه باید انتظار کشید تا آن کنیز حمل خود را بگذرد، بعد باید آن طفل را به صاحبت نطفه که پدر او است، باز گرداند. آنگاه کنیز را نیز باید حد زد.»
آن جماعت این کلمات را شیندند و چون به خدمت امیرالمؤمنین(ع) رسیدند و از آن حضرت نیز پرسش کردند (و جواب امام حسن (ع) را نیز ذکر نمودند.) حضرت فرمود: «اگر از من سؤال می کردید چیزی افزون تر از آنچه فرزندم گفته است نمی شنیدید.»

منبع: راسخونطبقه بندی: مذهبی،

تاریخ : چهارشنبه 26 شهریور 1393 | 02:47 ب.ظ | نویسنده : مدیریت اصلی | نظرات
«احمد بن طولون» امیر زاده صالحی بود. در سن کودکی، روزی یک عده بینوا را بر در خانه خود مشاهده کرد لذا پیش پدرش رفت تا برای آنها چیزی بگیرد.
پدر به او دستور داد تا به فلان اطاق رفته و قلم و دوات بیاورد تا جهت فقرا و بینوایان چیزی بنویسد. «احمد» بنا به دستور پدر، به همان اطاق وارد شد ولی ناگهان با منظره شرم آوری مواجه شد. او دید که خادمی با کنیزی از آن خانه، با هم مشغول عشقبازی و زنا هستند.
«احمد» بدون معطلی قلم و دوات را برداشت و به نزد پدرش برد ولی از ماجرا چیزی نگفت.

ادامه مطلب

طبقه بندی: داستان های عبرت انگیز،

تاریخ : چهارشنبه 26 شهریور 1393 | 02:40 ب.ظ | نویسنده : مدیریت اصلی | نظرات
یکی از سلاطین به نام «اساطرون» در شهری کنار رود فرات سلطنت می کرد. او در اداره امور کشور خود به اندازه ای قدرت به خرج داده بود که «شاپور ذوالاکتاف» احترام او را داشت.
وقتی که «شاپور» با دولت «روم» صلح کرد، در فکر تسخیر شهر «اساطرون» افتاد. پس سپاهی مجهز را حرکت داد و گرداگرد شهر را گرفت. ولی بخاطر استحکام حصار قلعه، از فتح آن مأیوس گردید و پیوسته در خارج شهر راه می رفت تا شاید چاره ای پیدا کند.

ادامه مطلب

طبقه بندی: داستان های عبرت انگیز،

تاریخ : چهارشنبه 26 شهریور 1393 | 02:30 ب.ظ | نویسنده : مدیریت اصلی | نظرات
به گزارش پاتوق خبر، از اول شهریور ماه، انحصار ارایه خدمات نسل سه تلفن همراه که در دست رایتل بود، شکسته شد و دو اپراتور همراه اول و ایرانسل هم بدون وقت تلف کردن پا به عرصه 3g گذاشتند. استفاده از 3g ایرانسل خیلی راحت است و فقط باید شما در مکان تحت پوشش 3g قرار بگیرید. از نظر سرعت هم، سرعت 3g ایرانسل محدودیت ندارد و همه مردم می توانند از سرعت بالای 3g استفاده کنند. البته بعضی از سایت های خبررسانی هم کاسه ی داغ تر از آش شده اند و به این سرعت اعتراض کردند.

بریم سراغ همراه اول...ادامه مطلب

طبقه بندی: پاتوق خبر،

تاریخ : یکشنبه 23 شهریور 1393 | 03:36 ب.ظ | نویسنده : مدیریت اصلی | نظرات
خبرگزاری آنا: رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار کرد: اوپراتور اول و دوم در نسل سوم و چهارم تلفن همراه می‌توانند به همه مشترکان خود پهنای باند بالای یک مگابیت بر ثانیه ارائه کنند.
 

به گزارش پاتوق خبر به نقل از خبرگزاری ایستنا، علی اصغر عمیدیان در گفت‌وگو با خبرنگار آنا با اشاره به ارائه باند پهن بر روی نسل سوم و چهارم تلفن همراه، افزود: با توجه به اینکه شبکه‌های یادشده داخلی هستند، انتقال دیتا با سرعت بالای یک مگابیت بر ثانیه برای این شبکه‌ها نیاز به ارائه مجوز ندارد و استفاده از آن برای همه مشترکان دو اپراتور اول و دوم آزاد است.
 
وی ادامه داد:

ادامه مطلب

طبقه بندی: پاتوق خبر،

تاریخ : پنجشنبه 20 شهریور 1393 | 04:24 ب.ظ | نویسنده : مدیریت اصلی | نظرات
به گزارش پاتوق خبر به نقل از خبرگزاری ایستنا :

مدیرعامل ایرانسل: به دلیل سرعت بالای توسعه شبکه 3G متقاضی رومینگ متقابل با رایتل نیستیم

مدیرعامل اپراتور دوم موبایل گفت: به دلیل سرعت بالای راه‌اندازی نسل 3، متقاضی استفاده از این خدمت اپراتور سوم نیستیم و در پی تفسیر توافقنامه رومینگ ملی نبودیم تا ببینیم شامل استفاده 2 اپراتور اول و دوم از شبکه رایتل می‌شود یا خیر.ادامه مطلب

طبقه بندی: پاتوق خبر،

تاریخ : پنجشنبه 20 شهریور 1393 | 03:38 ب.ظ | نویسنده : مدیریت اصلی | نظرات


پاتوق خبر/ خبرگزاری سیتنا تا قبل از 14 شهریور، یک خبرگزاری پرطرفدار بود ولی با انتشار اخباری موجب شد بسیاری مخالف این خبرگزاری شوند. در ادامه خبر این خبرگزاری که موجب خشم کاربران شد را می خوانیم و بعد از خبر هم نظر های کاربران را خواهیم خواند. کسانی هم که می خواهند این مطلب را در خود سایت سیتنا مشاهده کنند لطفا به این لینک مراجعه کنند
.


چاپچاپارسال به دوستانارسال به دوستان

در حالی که ارائه‎ی مجوز اینترنت نسل بالا به دو اپراتور تلفن همراه در هفته‎های اخیر به مبحثی چالش برانگیز تبدیل شده است، ایرانسل با تخطی از ضوابط وزارت ارتباطات در ارائه‎ی اینترنت همراه با سرعت بالاتر از 128 کیلو بیت بر ثانیه، نسبت به ارائه‎ی اینترنت همراه با سرعت بالاتر از حد مجاز اقدام کرده است.

 

به گزارش خبرنگار سیتنا، طی هفته‎های اخیر راه‌اندازی اینترنت همراه نسل بالا چالش‌هایی را به همراه داشته است. بخشی از این تنش‌ها ناشی از عدم تایید و تصویب نهایی پیوست فرهنگی اینترنت نسل سوم و بالاتر است و بخشی نیز به حوزه‎ی عملکردی اپراتورها در ارائه‎ی خدمات نسل بالا برمی‎گردد.

 

ایرانسل که به تازگی مجوز ارائه‎ی اینترنت نسل سوم را دریافت کرده است، سرعت اینترنت همراه نسل بالا را بر پایه‎ی مکان جغرافیایی مشترک و نه بر اساس ضوابط مورد تایید سازمان تنظیم مقررات تعیین می‎کند. طبق این رویه، مشترکان ایرانسل با قرار داشتن در نقاط  تحت پوشش اینترنت 3G این اپراتور می‌تواند از حداکثر سرعت دسترسی به اینترنت بهره مند شوند؛ بدون آنکه مدارک لازم برای استفاده از این سرعت بالا را برای اپراتور ارسال کرده باشند.

 

اگرچه دستیابی به اینترنت مطلوب، با کیفیت و سرعت بالا یکی از الزامات عصر حاضر به شمار می‎رود، ولی توجه به ساختار اجتماعی- فرهنگی هر جامعه و در نظر داشتن الزامات قانونی برای نحوه و سطح دسترسی به این تکنولوژی، می‎تواند از چالش‎های احتمالی دسترسی بدون سطح همگان به این تکنولوژی نیز بکاهد. 

 

حساسیت‌های موجود در حوزه‎ی نحوه‎ی دسترسی به این تکنولوژی نوین ارتباطی تا بدان جاست که بسیاری از کارشناسان علوم ارتباطات نیز نسبت به سطح دسترسی بدون لایه‎ی همگان به این تکنولوژی نیز ابراز نگرانی کرده‎اند.

 

به گزارش خبرنگار سیتنا، در همین راستا بی‌توجهی اپراتورهای تلفن همراه به قوانین ابلاغی وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات در حوزه‎ی ارائه‎ی اینترنت پرسرعت نیز ممکن است پیامدهای غیرقابل جبرانی را به همراه داشته باشد.

 

برای ارائه‎ی اینترنت همراه، هر سه اپراتور تلفن همراه موظف‌ اند با توجه به قوانین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اقدام کنند و برای ارائه‎ی اینترنت با سرعت بالاتر از 128 کیلو بیت بر ثانیه مدارک لازم جهت ارتقاء سرعت را از مشترکان دریافت و پس از آن نسبت به افزایش سرعت اقدام کنند.

 

در این راستا و طبق بررسی‌های خبرنگار سیتنا، اپراتورهای همراه اول و رایتل در شرایط استفاده از اینترنت با سرعت بیش از 128 کیلو بیت بر ثانیه، مدارک مورد نیاز را از کاربران درخواست می‎کنند و ارائه‎ی این خدمات منوط به تایید نهایی مدارک مشترکان از سوی  اپراتورهای مربوطه است، اما ایرانسل در شرایطی خارج این ضوابط اقدام می‎کند.
   

برای روشن شدن علت دسترسی عموم مشترکان ایرانسل به اینترنت همراه با سرعت بالاتر از 128 کیلو بیت بر ثانیه، موضوع را با دکتر صادق عباسی شاهکوه، معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رایویی مطرح کردیم.

 

وی درباره‎ی ارائه‎ی اینترنت همراه با سرعت بالا به خبرنگار سیتنا، گفت: «یک دستور العمل برای افرادی که نیاز به اینترنت با سرعت بالا دارند مانند اساتید دانشگاه، خبرنگاران و .. از قبل وجود داشت و دستورالعمل جدیدی در این باره نیست. ارائه‎ی اینترنت همراه نسل سوم به مشترکان اپراتورهای همراه اول و ایرانسل طبق روال قبل و مانند رایتل ارائه می‌گردد و همان چیزی که تا به حال بوده برای مشترکان اعمال خواهد شد. دستیابی به سرعت بالا منوط به ارائه مدارک مورد نیاز است و محدودیت‌ها برای دسترسی به سرعت بیشتر از 128 کیلو بیت بر ثانیه هنوز وجود دارد.»


در همین حال، در سایت ایرانسل و در بخش بسته‎های اینترنت همراه، علی رغم ثبت حجم و قیمت، سرعت اینترنت ارائه شده به مشترکان مشخص نشده است.

 


 

 

به همین منظور و برای روشن شدن وضعیت دسترسی به اینترنت پرسرعت همراه ایرانسل، با کارشناسان واحد مشتریان ایرانسل تماس گرفتیم. اپراتورهای ایرانسل میزان سرعت اینترنت همراه نسل بالای این اپراتور را منوط به موقعیت مکانی مشترک می‎دانند و تاکید می‎کنند که سرعت اینترنت 3G برای مشترکان ایرانسل تا تکمیل سراسری شبکه‎ قابل کنترل نیست.


کارشناسان ایرانسل درباره‎ی نحوه‎ی اطلاع از میزان سرعت اینترنت تلفن همراه مشترکان، اضافه می‎کنند: «سرعت اینترنت شما در محدوده ای که هستید، مشخص است و با توجه به آن می‌توانید از سرعت اینترنت خود مطلع شوید. در برخی از مناطق سرویس 3G فعال شده و مشترکان می‌توانند از این سرویس استفاده کنند. هنگامی که علامت 3G+ ، H یا H+ بر روی گوشی‌های همراه مشخص شده سرعت اینترنت از 128 کیلو بیت بر ثانیه تا 20 مگا بیت بر ثانیه (حداکثر ظرفیت شبکه) است و هنوز تعرفه‌ای ندارد که خودتان بتوانید انتخاب کنید و بسته به منطقه‌ای که در آن قرار دارید، از سرعت‌های مختلف می‌توانید استفاده کنید.»

 

اپراتورهای ایرانسل اضافه می‎کنند: «اگر جایی باشید که اینترنت نسل سوم هنوز فعال نشده و علامت G فعال باشد، حداکثر سرعت 40 کیلو بیت بر ثانیه و اگر E بر روی نمایشگر تلفن همراه ظاهر شد، حداکثر سرعت اینترنت شما 140 کیلو بیت بر ثانیه خواهد بود. بنابراین با توجه به علامتی که بر روی گوشی ظاهر می‌شود، سرعت اینترنت در آن محدوده برای شما قابل استفاده است و فعلا تا وقتی که سرویس 3G در سراسر کشور فعال نشود، سرعت دسترسی مشترک مشخص نیست و بعد از راه‌اندازی تعرفه مشخص می‎شود.»

 

اپراتورهای ایرانسل می‎گویند تاکنون دستور جدیدی برای دریافت مدارک از مشترکان برای دسترسی به اینترنت با سرعت بالاتر از 128 کیلو بیت در ثانیه دریافت نکرده‎اند و می‎گویند: «طبق علامتی که بر روی نمایشگر تلفن همراه شما فعال شود، سطح دسترسی از 128 کیلو بیت بر ثانیه تا 20 مگا بیت بر ثانیه فعال خواهد بود و اگر موردی برای ارسال مدارک باشد از طریق سایت یا رسانه‌ها اعلام خواهد شد و هنوز موردی در این زمینه وجود ندارد.»

 

در نهایت می‎توان گفت در شرایطی که راه‌اندازی اینترنت نسل سوم و بالاتر در هفته‎های اخیر با حواشی بسیار همراه شده است؛ قانون شکنی اینچنینی ایرانسل در ارائه‎ی بدون ضابطه اینترنت به مشترکان و تخطی از ضوابط مدون سازمان تنظیم مقررات، تنها می‎تواند توسعه‎ی قانونمند اینترنت همراه در کشور را با چالش‎های بیشتری مواجه کند.در ادامه به نظرهای کاربرها می رسیم(از دست ندهید):

ادامه مطلب

طبقه بندی: پاتوق خبر،

تاریخ : سه شنبه 18 شهریور 1393 | 03:09 ب.ظ | نویسنده : مدیریت اصلی | نظرات

پاتوق آموز/ احتمالا شما هم تاکنون این مشکل برایتان پیش آمده است که با این که اینترنت زیادی مصرف نمی کنید، مصرف دیتا زیادی برای شما محاسبه می شود و یا با این که زیاد فایل روی حافظه گوشی یا تبلت خود ندارید، حافظه دستگاه شما روز به روز به طور مشکوکی کم می شود!
مشکل به برنامه ای به نام واتس آپ بر می گردد که خودش بدون اجازه شما، تمام فایل هایی که دوستانتان در واتس آپ به اشتراک می گذارند را دانلود می کند! حالا آیا می خواهید بدانید چگونه می توانید جلوی این برنامه دشمن اینترنت و حافظه را بگیرید و آن را سر جایش بنشانید؟ با پاتوق آموز در ادامه مطلب همراه باشید تا یاد بگیرید. خیلی آسان است.

ادامه مطلب

طبقه بندی: پاتوق آموز،

تاریخ : سه شنبه 18 شهریور 1393 | 12:42 ب.ظ | نویسنده : مدیریت اصلی | نظرات

راوى: یکى از نزدیکان امام رضا(ع)

مرد گفت: «سفر سختى بود. یک ماه طول کشید».

امام رضا(ع) فرمودند: «خوش آمدى!»

ـ « ببخشید که دیر وقت رسیدم. بی پناه بودن مرا مجبور کرد که در این وقت شب، مزاحم شما شوم».

امام لبخند زدند و فرمودند: «با ما تعارف نکن! ما خانواده‏اى میهمان دوست هسیتم».

در این هنگام روغن چراغ گرد سوز فرو نشست و شعله‏اش آرام آرام کم نور شد. میهمان دست برد تا روغن در چراغ بریزد، اما امام دست او را آرام برگرداند و خود، مخزن چراغ را پر کرد. مرد گفت: «شرمنده‏ ام! کاش این قدر شما را به زحمت نمی انداختم».

امام در حالى که با تکه پارچه‏اى، روغن را از دستش پاک می کرد، فرمودند: ما خانواده‏اى نیستیم که میهمان را به زحمت بیندازیم».


منبع: وبلاگ شهر امام رضا(ع)
طبقه بندی: مناسبتی، مذهبی،

تاریخ : یکشنبه 16 شهریور 1393 | 02:25 ب.ظ | نویسنده : مدیریت اصلی | نظرات

راوى: سلیمان (یکى از اصحاب امام رضا(ع))

امام رضا(ع) در بیرون شهر، باغى داشتند. گاه‏گاهى براى استراحت به باغ مى‏رفتند. یک روز من نیز به همراه آقا رفته بودم. نزدیک ظهر، گنجشک کوچکى هراسان از شاخه درخت پرکشید و کنار امام نشست. نوک گنجشک، باز و بسته مى‏شد و صداهایى گنگ و نا مفهوم از گنجشک به گوش مى‏رسید. انگار با جیک جیک خود، چیزى مى‏گفت.

امام علیه السلام حرکت کردند و رو به من فرمودند: «ـ سلیمان!… این گنجشک در زیر سقف ایوان لانه دارد. یک مار سمى به جوجه‏هایش حمله کرده است. زودباش به آن‏ها کمک کن!. ..

با شنیدن حرف امام ـ در حالى که تعجب کرده بودم ـ بلند شدم و چوب بلندى را بر داشتم . آن قدر با عجله به طرف ایوان دویدم که پایم به پله‏هاى لب ایوان برخورد کرد و چیزى نمانده بود که پرت شوم…

با تعجب پرسیدم: «شما چطور فهمیدید که آن گنجشک چه مى‏گوید؟» امام فرمودند: «من حجت خدا هستم… آیا این کافى نیست؟!»


منبع: وبلاگ شهر امام رضا(ع)
طبقه بندی: مذهبی، مناسبتی،

تاریخ : یکشنبه 16 شهریور 1393 | 02:23 ب.ظ | نویسنده : مدیریت اصلی | نظرات

مردى از نوادگان انصار خدمت امام رضا(ع) رسید. جعبه‏اى نقره‏اى رنگ به امام داد و گفت :

«آقا! هدیه‏اى برایتان آورده‏ام که مانند آن را هیچ کس نیاورده است». بعد در جعبه را باز کرد و چند رشته مو از آن بیرون آورد و گفت: «این هفت رشته مو از پیامبر اکرم(ص) است. که از اجدادم به من رسیده است». امام رضا(ع) دست بردند و چهار رشته مو از هفت رشته را جدا کردند و فرمود: «فقط این چهار رشته، از موهاى پیامبر است».

مرد با تعجب و کمى دلخورى به امام نگاه کرد و چیزى نگفت. امام که فهمید مرد ناراحت شده است، آن سه رشته مو را روى آتش گرفت. هر سه رشته سوخت، اما به محض این که چهار رشته موى پیامبر(ص) روى آتش قرار گرفت شروع به درخشیدن کرد و برقشان چهره مرد عرب را روشن کرد.


منبع: وبلاگ شهر امام رضا(ع)
طبقه بندی: مذهبی، مناسبتی،

تاریخ : یکشنبه 16 شهریور 1393 | 02:20 ب.ظ | نویسنده : مدیریت اصلی | نظرات

به گزارش پاتوق خبر به نقل از وب سایت رسمی ایرانسل، ایرانسل موفق به دریافت نشان استاندارد بین المللی تکنولوژی و کیفیت برتر درصنایع ارتباطات (TQA) اتحادیه اروپا، تندیس معتبرترین و خوشنام‌ترین شرکت ایرانی و نیزنشان ویژه رضایتمندی مشتری در حوزه ارتباطات و پهنای باند از یازدهمین همایش زنجیره موفقیت سازمانی شد.
 

ادامه مطلب

طبقه بندی: پاتوق خبر،

تاریخ : یکشنبه 16 شهریور 1393 | 02:12 ب.ظ | نویسنده : مدیریت اصلی | نظرات

خداوند متعال که نسبت به تمام بندگانش مهربان است، درِ توبه را به روی هیچ کس نبسته است و همواره پذیرای انسان‌هایی است که قصد بازگشت به سویش را دارند. بنابراین، انسان‌ها کافی است تصمیم بگیرند و همت کنند تا خود را از گرداب هلاکت ‌بخش گناه و نافرمانی پروردگار برهانند.
در این باره نقل شده است یکی از خیرین اصفهان که به علامه مجلسی ارادت داشت شبی بعد از نماز جماعت خدمت ایشان آمد و گفت : گرفتاری مهمی برایم پیش آمده است .
علامه مجلسی گفت : چه گرفتاری ؟
آن مرد گفت : لوطی باشی محل ، به من خبر داده است که امشب با دوستانش می خواهند به خانه من بیایند و شام میهمان من باشند و قهرا می دانم اسباب لهو و لعب را هم می آورند و موجبات ناراحتی ما را فراهم می کنند و ما را در حرام می اندازند .

علامه مجلسی گفت : خودم می آیم و به لطف خداوند مساله آنرا آنطوری که خدا بخواهد حل و فصل می کنم .
جناب علامه از راه مسجد جلوتر از میهمان ها به خانه آن مرد رسید ، وقتی بعد از مدتی لوطی باشی و رفقایش وارد شدند ، ناگهان چشمشان به شیخ الاسلام اصفهان ؛ مرحوم مجلسی افتاد ، تنبک و تنبورهای خود را پنهان کردند و مؤدبانه در محضر او نشستند . اما لوطی باشی از میزبان سخت ناراحت و دلگیر شده که او علامه مجلسی را موی دماغ و مزاحم عیششان کرده بود .

لوطی باشی شروع به سخن گفتن کرد و گفت : جناب مجلسی ؛ ما لوطی ها صفات خوبی هم داریم ، کمتر از اهل علم هم نیستیم .
علامه مجلسی گفت : من که چیزی از خوبی های شما نمی دانم .
لوطی باشی گفت : جناب مجلسی تو با ما معاشرت نداری که بدانی ما چه صفات خوبی داریم ؛ ما در نمک شناسی بی نظیریم . لوطی کسی هست که اگر نمک کسی را چشید تا آخر عمر یادش نمی رود و به صاحب نمک خیانت نمی کند .

علامه گفت : من این حرف شما را نمی توانم بپذیرم که شما نمک شناسید و نمکدان نمی شکنید . بگو ببینم چند سال از سن شما می گذرد ؟ لوطی باشی گفت : چهل سال .
علامه مجلسی گفت : چهل سال است نعمت خدا را می خوری و معصیت خدا را می کنی ای نمک به حرام !
این جمله را که علامه گفت مثل آبی که به آتش بریزند لوطی باشی خاموش شد و راستی که او را تحت تاثیر قرار داد و تا آخر مجلس دیگر یک کلمه هم حرف نزد و در فکر فرو رفت .
مجلس تمام شد و هر کس به خانه اش رفت . لوطی هم به خانه اش رفت تا بخوابد اما مگر خوابش می برد ! چرا که چهل سال عوض نمک شناسی نسبت به کسی که به او همه چیز داده ؛ سلامتی ، بضاعت ، ثروت ، و . . . نمک بحرامی کرده فکر کرد و فکر کرد تا آخر تصمیم خود را گرفت . فردا صبح پس از اذان ، علامه مجلسی شنید که کسی در خانه اش را می زند ، در را باز کرد ، دید لوطی باشی است . گفت : آقای شیخ ! آیا اگر من توبه کنم خدا مرا می بخشد و می آمرزد و قبولم می کند ؟
علامه مجلسی گفت : بله ، البته خدا کریم و غفور است ، انسان هر قدر هم گناهش زیاد باشد اما اگر حقیقتا پشیمان شود و به درگاه خداوند بزرگ توبه کند خداوند تعالی گناهان او را می بخشد و او را قبول می کند . پس لوطی باشی گفت : من پشیمانم و توبه کردم تو از خدا بخواه تا مرا بیامرزد .


منبع: مبارکه نیوز
طبقه بندی: مذهبی،

تاریخ : پنجشنبه 13 شهریور 1393 | 03:30 ب.ظ | نویسنده : مدیریت اصلی | نظرات
تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2
لطفا از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دبیرستان نمونه
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic