چندی پیش عموهای فیتیله کاری کردند که منجر به سو تفاهم های بسیاری شد. ماجرا از این قرار است که در یکی از نمایش های فیتیله ای ها، یک کاری انجام شد که بسیاری از ترک های عزیز کشورمان را ناراحت کرد. عموها در یک نمایش، دو نفر را نشان دادند که ترک زبان بودند و به یک شهر دیگر رفته بودند ولی از بوی بد اتاقشان شاکی بودند. البته بعد فهمیده شد که پسر مسافر ترک، با وسیله ی تمیز کننده ی دستشویی، مسواک زده است. قبول داریم که این کار واقعا تهوع آور است و بهتر بود اصلا این نمایش اجرا نمی شد. این ماجرا باعث شد که نماینده ی مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی به شدت به این موضوع واکنش نشان دهد. البته یکی از عموها هم کلیپی در فضای مجازی منتشر کرده که خلاصه ی گفته اش به شرح زیر است:
((چطور ممکن است ما که این همه سال حرف از اتحاد زده ایم، این توهین را به مردم ترک زبان بکنیم؟ من خودم آذربایجانی هستم و افتخار هم میکنم. نمیگوییم بی عیب بوده ایم چون گل بی عیب، فقط خداست.))
در پیام میتوانیم ببینیم که این ماجرا عمدی نبوده و واقعا قصد توهین نداشته اند. البته ما نمیگوییم که کار عموهای فیتیله ای اشتباه نبوده ولی ما هم باید بدانیم که انسان، ممکن الخطا است و همه ی ما ممکن است خطا کنیم. بهتر است فرصتی دیگر به آنان داده شود تا بتوانند جبران کنند. پاتوق پارس خود را موظف می داند که ضمن اشتباه دانستن کار آنان، از مردم و به خصوص مردم محترم ترک زبان، تقاضا کند که از این اشتباه آنان چشم پوشی کرده و اجازه دهند مانند این همه سال، سه عموی فیتیله ای، مهمان خانه های همه ی ما باشند.
یادمان باشد که بخشش همیشه از بزرگان بوده و در دین ما نیز بسیار به بخشش توجه شده است همانطور که امام علی(ع) می فرمایند:

امام صادق علیه السلام :

السَّخَاءُ مِنْ أَخْلَاقِ الْأَنْبِیَاءِ وَ هُوَ عِمَادُ الْإِیمَانِ وَ لَا یَكُونُ مؤمنا [مُؤمِنٌ‏] إِلَّا سَخِیّاً- وَ لَا یَكُونُ سَخِیّاً إِلَّا ذُو یَقِینٍ وَ هِمَّةٍ عَالِیَةٍ لِأَنَّ السَّخَاءَ شُعَاعُ نُورِ الْیَقِینِ- مَنْ عَرَفَ مَا قَصَدَ هَانَ عَلَیْهِ مَا بَذَلَ
سخاوت از اخلاق پیامبران و ستون ایمان است . هیچ مؤمنى نیست مگر آن كه بخشنده است و تنها آن كس بخشنده است كه از یقین و همّت والا برخوردار باشد ؛ زیرا كه بخشندگى پرتو نور یقین است . هر كس هدف را بشناسد بخشش بر او آسان شود .
    مصباح الشریعه ص 82 - بحارالأنوار(ط-بیروت) ج 68، ص355، ح17

منبع حدیث پایانی: تبیان
طبقه بندی: گزارش ها،

تاریخ : پنجشنبه 21 آبان 1394 | 09:52 ب.ظ | نویسنده : مدیریت اصلی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دبیرستان نمونه
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic