به گزارش پاتوق خبر؛ بر اثر بی دقتی عوامل برنامه "فتیله"، پخش این برنامه متوقف شد.

در پی پخش برنامه" فتیله" روز جمعه 15 آبان ماه از شبكه دو سیما كه  بر اثر بی دقتی عوامل برنامه، موجبات رنجش خاطر هموطنان عزیز آذری پیش آمد، ضروری است توضیحات زیر به اطلاع ملت شریف ایران و خصوصا هموطنان عزیز آذری برسد.

 قومیت‌های مختلف سرمایه سترگ و بی بدیل ایران اسلامی است كه مبتنی بر احترام متقابل اقوام، احساس هویتی مشترك را برای همبستگی و اتحاد ملی فراهم آورده تا این كشور عزیز بر تندباد حوادث بپاید و كیان خویش حفظ كند.  در این میان، صداوسیما نیز به عنوان رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران، با درك این جایگاه و اهمیت احترام و حرمت همه اقوام و قشرهای جامعه بزرگ ایران در مقاطع مختلف، همواره عزم خود را برای تقویت این گنجینه و سرمایه ملی معطوف كرده است.

ولی با وجود این اراده و اقدامات مختلف ناشی از آن،  متاسفانه روز جمعه  15 آبان ماه، در یكی از بخش های برنامه "فیتیله" كه از جمله برنامه‌های ویژه كودكان و نوجوانان در شبكه دو سیماست، به سبب اشتباه، بی‌دقتی و فقدان نظارت درست عوامل برنامه ساز و ناظر برنامه، دیالوگ‌هایی به زبان آذری بیان می شود كه باعث تمسخر و در نتیجه رنجش خاطر و ناراحتی هموطنان غیور و عزیز آذری زبان شده و شكایاتی را موجب می شود.

در این خصوص، رسانه ملی با وجود سهوی بودن این مساله، وظیفه خود می‎داند ضمن عذرخواهی از هموطنان و خصوصا آذری زبانان عزیز  و به دور از هر گونه توجیه رسانه‌ای، برای رفع  كوچك‌ترین ابهام و بدبینی هموطنان عزیز آذری‌زبان كشورمان برای فرزندان پرتلاش و خدمتگزارشان در صداوسیما، موارد و تصمیمات متخذه ذیل را به اطلاع این عزیزان و همه مخاطبان رسانه ملی برساند:

1- با وجود سهوی بودن این اتفاق، مسئولان و عوامل دخیل  در تولید و پخش این برنامه، متخلف محسوب می شوند و این مساله تا آشكار شدن موضوع و ریشه های آن به طور جدی پی‌گیری خواهد شد.

 2- با وجود جایگاه مردمی این برنامه مطابق با نظرسنجی های مختلف سال های گذشته كه از آن به عنوان برنامه ای باسابقه و پربیننده یاد شده است، به خاطر این بی دقتی صورت گرفته، تا انجام شدن بررسی های لازم  و رسیدن به نتیجه نهایی، پخش برنامه "فیتیله" فعلا متوقف می شود.

 3- مدیر پخش و مدیر گروه كودك شبكه دو به دلیل سهل‎انگاری توبیخ كتبی خواهند شد و جانشین مدیر پخش كه مسئول نهایی نظارت برنامه هاست نیز توبیخ و از مسئولیت بركنار می شود.

 4- بدیهی است كه سازمان صداوسیما پس از بررسی دقیق این موضوع و رسیدن به نتایج نهایی، موارد را به اطلاع مخاطبان خواهد رساند.


طبقه بندی: پاتوق خبر،

تاریخ : یکشنبه 17 آبان 1394 | 04:04 ب.ظ | نویسنده : مدیریت اصلی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دبیرستان نمونه
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic